«Укргазвидобування» вперше вийшло на ринок газу

UA.NEWS

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» «Укргазвидобування» вперше вийшла на товарну біржу «Українська енергетична біржа» (УЕБ) із продажем газу.

Про це повідомляє видання ExPro з посиланням на біржовий бюлетень. Укргазвидобування виставила на торги 100 лотів по 50 тис. куб. м газу кожен, уточнює видання.

Зокрема, на торгах 11 січня компанія пропонує до продажу 5 млн куб. м газу в ПСГ (передача з 11 до 19 січня). Стартова ціна – 41 135 грн/тис. куб. м (з ПДВ). Умови оплати – передоплата 20% від суми договору, 80% від суми договору за фактом постачання, що забезпечується банківською гарантією на зазначену суму протягом 10 днів з дати постачання.

За даними Укргазвидобування, вона видобула 13,67 млрд куб. м природного газу за 2021 рік, з яких 12,93 млрд куб. м було передано на потреби споживачів.

Порівняно з аналогічним періодом 2020 року зниження видобутку становить 3,97%, або 0,56 млрд куб. м.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019 року суд арештував банківські рахунки АТ «Укргазвидобування», через що компанія припинила відвантаження палива.

У 2013 році «Укргазвидобування» брала у «Дельта Банку» кредит 150 млн грн, погасила його з відсотками у серпні 2017 року, коли банк уже перебував в управлінні ФГВФО. Однак «Дельта Банк» заявив новий позов з цього ж кредитного договору, в якому просив стягнути з «Укргазвидобування» ще 215 млн грн.

Пізніше цей новий борг було продано ТОВ «ФК Фінгруп Фактор» зі знижкою в майже 70%. «Фінгруп Фактор» домагається через суд стягнення цих коштів, а «Укргазвидобування» закликала уряд і президента перевірити дії ФГВФО на предмет законності.

За останні кілька років, обшуки силовиками компанії та її філій стали регулярними.

Так, у липні 2017 року СБУ і Генеральна прокуратура провели обшуки і вилучили документи компанії, підозрюючи її співробітників у зловживаннях. Глава Олег Прохоренко пов’язав це зі збільшенням видобутку газу іноземними фірмами. А в серпні того ж року СБУ та ГПУ знову провели обшуки в офісі компанії з вилученням документів. Силовиків цікавили роботи з гідророзриву у 2017 та 2016 роках.

У січні 2018 року до приміщення «Укргазвидобування» знову завітали співробітники СБУ та ГПУ.

А у квітні 2019 року слідче управління ГУ Нацполіції в Харківській області та СБУ провели обшуки в підрозділі АТ «Укргазвидобування» – «Укрбургаз». За рішенням Київського районного суду Харкова, вилученню підлягали документи з господарських відносин компанії з одним із контрагентів.

У вересні 2019 року співробітники Генпрокуратури, Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України, провели обшуки в апараті управління компанії «Укргазвидобування» і газопромислового управління «Полтавагазвидобування».