В Україні планують ввести податок на солодкі газовані напої

Агробізнес Сьогодні

У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок «на цукор». Як результат, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам.

Про це в повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький на своїй сторінці у Telegram.
«Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв», – зазначив він.
За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров'ю.
«Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров'ю. І це дуже добре», – зазначив голова Комітету.
За його словами, у контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.
«Моя позиція – левова частина "цукрового" акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати поставки в школи фермерського молока», – зазначив депутат.
Читайте також: Виробникам продуктів здорового харчування мають намір збільшити держпідтримку