Ігор Клименок долучився до обговорення ситуації зі здорожчанням енергоносіїв в молочній галузі

УАРТТ

5 січня Голова УАРТТ Ігор Клименок долучився до екстреного обговорення ситуації в молочній галузі та пошуків їх вирішення.

Очільник Міністерство аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко застеріг, що всі питання молочної галузі треба вирішувати спільно, адже в іншому випадку ми ризикуємо погіршити ситуацію у всій галузі тваринництва.

“Повністю з цим погоджуюся, особливо через те, що наразі ситуація в тваринництва і так є складною через постійне зменшення поголів’я худоби як в приватному, так і в юридичному секторі”, – відзначив Ігор Клименок.

Кілька фактів про стан вітчизняної молочної галузі:

– у 2021 році закупівельні ціни на молоко сировину в Україні зросли з 11,99 грн/літр до 13,15; у 2020 – з 10,78 до 11,80. У той же час, оптово-відпускні ціни на рідке оброблене молоко зросли з 22 до 24,05 у 2021 році, з 20,08 до 21,48 у 2020 році;

– порівняно з іншими державами ЄС, в Україні досить висока ціна на сире молоко порівняно з іншими державами – 44 євро за 100 кг, у той час як у Польщі – 36 євро, Болгарії – 34, Угорщині – близько 32 євро (інформація озвучена учасниками робочої групи на основі сайту Milk Market Observatory).

Учасники обговорення наразі підтримали нагальне напрацювання та затвердження Стратегії розвитку молочної галузі, і до подальшого діалогу долучити представників торгівельних мереж.

Робота триває!