Держава буде щоденно моніторити ціни на хліб, картоплю та яйця, щоб стабілізувати ситуацію на товарних ринках

Судебно-юридическая газета

Мінекономіки внесло на розгляд Кабміну проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо моніторингу та аналізу цін і стану товарних ринків», згідно з яким буде запроваджений щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари.

Під моніторинг підпадають:

Борошно пшеничне вищого сорту;

Макаронні вироби з м'яких сортів пшениці;

Батон

Хліб житньо-пшеничний;

Крупа гречана;

Крупа вівсяна;

Пшоно;

Свинина;

Яловичина

Птиця (тушки курячі);

Молоко пастеризоване жирністю до 2,6 відсотка (у плівці);

Масло вершкове жирністю від 72 до 82,5 відсотка включно;

Сметана жирністю до 15 відсотків включно;

Яйця курячі категорії СІ;

Олія соняшникова;

Цукор кристалічний;

Капуста білокачанна;

Цибуля ріпчаста;

Буряк;

Морква;

Картопля;

Етанол, розчин 96 відсотків;

Жарознижувальні препарати імпортні;

Жарознижувальні препарати вітчизняні;

Антибіотики вітчизняні;

Антибіотики імпортні;

Медична маска одноразова;

Бензин марки А-95;

Дизельне пальне;

Газ скраплений для автомобілів.

Споживчі ціни на ці товари буде щоденно моніторити Державна служба статистики. Відповідну інформацію вона буде надавати Міністерству економіки до 16-00 звітного дня.

Міністерство аграрної політики та продовольства зобов’яжуть спільно з обласними, Київською міською державними адміністраціями забезпечити здійснення щотижневого моніторингу закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію та цін виробників на товари та надавати Мінекономіки відповідну інформацію щосереди до 16-00.

Також Мінагрополітики, Міністерство енергетики, МОЗ разом із громадськими і професійними організаціями, які здійснюють діяльність на товарних ринках, на запит Міністерства економіки будуть надавати в одноденний термін інформацію про стан відповідного товарного ринку, причини зміни динаміки споживчих цін та пропозиції щодо заходів, спрямованих на стабілізацію цінової ситуації.

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечить щотижневий аналіз задекларованих відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. N 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та буде надавати Міністерству економіки щосереди до 16-00 узагальнену інформацію щодо тенденцій зміни роздрібних цін на відповідні товари.

Міністерство економіки буде подавати Кабінету Міністрів України щоп'ятниці інформаційно-аналітичні матеріали з цих питань та пропозиції щодо стабілізації ситуації на відповідних товарних ринках.

Одночасно стало відомо, що Уряд обмежить торговельну надбавку на деякі продукти харчування, зокрема на цукор, молоко та олію.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.