Житло у кредит: у Зеленського анонсували нову програму «Українська мрія»

Слово і Діло

В Україні цього року почне працювати нова програма «Українська мрія», за якою громадяни зможуть взяти іпотеку під 5% річних. Плани на рік – видати 30 тисяч іпотечних кредитів.
Про це розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Штурма в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому у середу, 12 січня.

«Жодних обмежень, максимально простий і зрозумілий продукт. Є сім'я, яка заробляє 20-30 тис. грн. сукупно. Наше завдання – дати цій сім'ї можливість отримати нову квартиру площею 60-70 кв. м за щомісячний платіж 10 тис. грн», - розповів він.
Також програма передбачає кредити під 5% для інших цілей, наприклад, для покупки електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.
За словами Штурми, цього року планують видати 30 тисяч іпотечних кредитів.
«Якщо говорити про «Українську мрію», наша мета у 2022 році - видати 30 тисяч іпотечних кредитів за цією програмою, за рік - 70 тис., а далі вийти на стабільні 150 тис. іпотек щороку», - сказав він.
В ОПУ очікують, що це вдвічі чи у 2,5 рази збільшить обсяг будівництва.
Нагадаємо, у березні 2021 року відбувся запуск програми «Доступна іпотека 7%».
У серпні 2021 року уряд затвердив умови, за якими Українська фінансова житлова компанія, створена на базі Мінфіну, надаватиме іпотечні кредити та фінансовий лізинг.
У листопаді стало відомо, що в Україні видаватимуть житло в лізинг для медиків.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps