Доступні кредити 5-7-9%: за перший тиждень січня в Україні було видано 466 млн грн

Агробізнес Сьогодні

Станом на 10 січня загальна кількість позик, виданих уповноваженими банками України з початку реалізації програми «Доступні кредити 5-7-9%» (лютий 2020 року), досягла 32091 на загальну суму 81,8 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки України.
«Із загальної суми 23,2 млрд грн було видано як рефінансування раніше отриманих позик, 9,9 млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 48,5 млрд грн – як антикризові кредити на поповнення обігових коштів під 0%», – ідеться в повідомленні.
Найбільш активними учасниками програми за час її реалізації залишаються представники аграрного сектора, на частку яких припадає 43% виданих кредитів. За регіональною класифікацією лідерами є Львівська, Харківська, Дніпропетровська та Київська області, а також м. Київ.
Також повідомляється, що за перший тиждень 2022 року уповноважені банки видали за даною програмою 433 кредити на загальну суму 466 млн грн. При цьому 379 млн грн із загальної тижневої суми склали антикризові кредити під 0%, ще майже 45 млн грн – кредити під рефінансування раніше залучених позик.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про надання безвідсоткових кредитів у розмірі до 1 млн грн сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи.