Кабмін зобов'язав газовидобувні компанії продавати блакитне паливо виробникам продуктів

UaInfo

Уряд затвердив порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу / фото ua.depositphotos.com

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою визначив механізм обов'язкового продажу 20% гази власного видобутку виробникам соціально значущих продовольчих товарів.

Як передаєкореспондент УНІАН, уряд затвердив порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєве соціальне значення, інформує UAINFO.org.

"Це надасть можливість безперебійних поставок газу власного видобутку для виробництва таких товарів", - сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Читайте також: В очікуванні "інфляційного шоку": у Зеленського задумалися про введення продуктових чеків

Таким чином, газовидобувні компанії зобов'язані реалізувати на біржі в межах 20% газу, видобутого в Україні в період дії карантину, але не довше ніж до 1 травня 2022 року.

Основними покупцями будуть кінцеві споживачі - виробники соціальних сортів хліба, борошна, молока, олії, яєць, курятини, перелік яких затвердить Мінекономіки.

Нагадаємо, наприкінці грудня виробники харчових продуктів заявили, що через надвисокі ціни на газ вони перебувають на межі виживання.

18 грудня екс-голова Верховної Ради, позафракційний депутат Дмитро Разумков заявив, що "Укрхлібпром" направив звернення до президента Володимира Зеленського і Кабміну, в якому виробники хліба попросили забезпечити соціальну ціну на газ, оскільки через високу вартість газу собівартість хліба також буде високою, і відповідно він буде дорого коштувати.

Якщо ціна на газ залишиться високою, то підприємствам галузі буде невигідно працювати, і вони будуть зупиняти виробництво.

24 грудня 2021 року в асоціації "Укркондпром" заявили про ймовірність припинення роботи підприємств харчової галузі через надвисокі ціни на газ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube