Злата Лагутіна: ведення обліку товарних запасів є обов’язковим не для всіх “спрощенців”

КиевVlast

Головного управління ДПС у столиці нагадало, що фізичні особи – платники єдиного податку, які не є платниками ПДВ, так звані “спрощенці" не зобов’язані вести облік товарних запасів.
Про це KV стало відомо з пресрелізу Головного управління ДПС у м. Києві.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

“Фізичні особи – платники єдиного податку, які не є платниками ПДВ, та не здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння, не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій” – зауважила начальник Головного управління ДПС у м. Києві Злата Лагутіна.
Зазначається. що відповідно до вимог п.12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” обов’язок ведення обліку товарів, що знаходяться в місці продажу, не поширюється на вищезгадану категорію фізичних осіб – підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Подписаться

Пресслужба звертає увагу, що Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року розпочато щорічну кампанію декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року. Вона триватиме до 31 березня 2022 року. З1 грудня 2021 року в єдиному державному реєстрі декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування запрацювала нова форма декларації.

Читайте: В 2021 году в бюджеты всех уровней плательщиками Киева уплачено налогов на 13% больше, чем годом ранее (инфографика)
Фото: Головного управління ДПС у м. Києві
КиевVласть