КМУ встановив доплату в 10% за ведення вебсайту школи

Освіта.UA

Ця доплата визначається як доплата за інші види діяльності, і її нарахування є обов’язковим. В Україні встановили 10% доплати вчителям, викладачам та іншим працівникам у закладах освіти, котрі відповідають за ведення вебсайту, діловодства, бухгалтерського обліку.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 28 грудня 2021 р. № 1391 "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти", яка набрала чинності з 1 січня 2022 року.

Згідно з документом, ця доплата визначається як доплата за інші види діяльності. Її нарахування є обов'язковим.

Коментуючи прийняття постанови, у Службі освітнього омбудсмена зауважили , що ведення сайту закладу освіти – це окремий великий шмат роботи, який потребує часу та ресурсу, і цілком справедливо, що за цю роботу відповідальні працівники нарешті отримуватимуть відповідну доплату.

"Водночас незрозуміло, звідки має фінансуватися ця доплата – за кошти з освітньої субвенції чи за кошти місцевих бюджетів. Адже бюджети вже закладені, а доплату потрібно виплачувати", – зазначили фахівці Служби освітнього омбудсмена.