Ринок соняшнику: закупівельні ціни виросли на тлі зростання цін на рослинні олії

Агробізнес Сьогодні

Цього тижня на ринку України активізувалася торговельна діяльність і переробники різко підвищили закупівельні ціни на соняшник через різке зростання цін на рослинні олії за останні 10 днів на тлі зростання цін на нафту та прогнозів скорочення виробництва сої в Південній Америці.

Про це повідомляють аналітики GrainTrade.
Так, в Україні ціни на соняшник з олійністю 50% додали 500-1000 грн/т до 20500-21000 грн/т (655-670 $ / т без ПДВ) з доставкою на завод при цьому деякі переробники мають достатні запаси сировини і не поспішають різко піднімати ціни.
«Але зростання цін на соняшникову олію триває слідом за зростанням цін на пальмову та соєву олії, що підтримуватиме ціни на соняшник найближчим часом», – зауважують експерти.
Ціни на соняшникову олію піднялися на 30-40$ / т до 1370-1400 $/т FOB під тиском різкого падіння цін на пальмову і соєву олію.
Лютневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора ще виросли і досягли нового рекорду 5069 ринггітів/т або 1208 $/т додавши за тиждень 3,1%.
Березневі ф'ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора додали 1,3% компенсувавши зниження в понеділок і торгуються на рівні 1297 $/т, що відповідає рівню тиждень тому.
Напередодні виходу оновленого світового балансу олійних, аналітики дають свої прогнози з виробництва сої в Бразилії та Аргентині. Минулі та прогнозовані опади наступного тижня трохи заспокоїли трейдерів, і вже прогнози зниження врожаю вже скромніші, так середня оцінка виробництва сої в Бразилії знижена на 2,4 млн т до 141,6 млн т (наприклад AgRural знижував до 134 млн т), а в Аргентині знизили на 1,3 млн т до 48,2 млн т, що призведе до зниження світових запасів на 2,3 млн т до 99,7 млн т, що відповідає рівню минулого сезону.
Бразильське агентство CONAB знизило свій прогноз виробництва сої в Бразилії на 0,25 млн т до 140,5 млн т через зниження врожаю сої в штаті Парана на 2,2 млн т.
Зниження поставок нафти з Казахстану викликало різкий стрибок цін на нафту та Березневі ф'ючерси на нафту марки Brent вчора, 11 січня, виросли на 3,5% до $83,9 за барель в цілому з початку року подорожчавши на 7,5%.
«Нормалізацію ситуації в Казахстані, а також відновлення видобутку в Лівії, де скорочувався видобуток минулого тижня через закриття ключового нафтопроводу на сході країни, а також негативна статистика заражень і держгоспіталізація коронавірусом в США чинитиме тиск на ціни на нафту найближчим часом, що також вплине на ціни рослинних олій в перспективі двох-трьох тижнів», – підкреслюють аналітики.
Нагадаємо, що за минулий рік Україна експортувала агропродукції на загальну суму $27,8 млрд, що становить 41% загальноукраїнського експорту. В порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25%.