В Україні може з'явитися "єСубсидія” для оплати комунальних послуг: як буде працювати

Новини.LIVE

В Україні можуть запустити механізм "єСубсидії" для оплати комунальних послуг. Він працюватиме за аналогією з програмою "єПідтримка".

Про це 12 січня розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Мільярди від приватизації та "єПідтримка": Мінекономіки похвалилось досягеннями 2021 року.

Що буде далі з програмою "єПідтримка"

За словами Ростислава Шурми, в уряді планують активно розвивати програму "єПідтримка". Тому наступним кроком може бути створення "єСубсидії".

"Будемо її (програму "єПідтримка" - ред.) активно розвивати. Налаштуємо систему платежів, а наступним кроком завдяки такій системі наведемо порядок із субсидіями. Що заважає випустити "єСубсидію"?", - сказав він.

Ростислав Шурма пояснив, що йдеться про виплати на картку, які можна витратити лише на оплату комунальних послуг. Така схема дасть змогу верифікувати кожного отримувача субсидії.

"Так, з тих мільярдів гривень, що виділяються на субсидії, більшість потрапляють у точку, але є й зловживання. І ми чітко зможемо верифікувати кожного отримувача", - наголосив він.

Надалі планується поповнювати програму "єПідтримка" новими продуктами.

"Сама "єПідтримка" щомісяця поповнюватиметься новими напрямками і продуктами. І паралельно з'явиться ще десяток таких продуктів", – додав Ростислав Шурма.

Більше новин про програму "єПідтримка":

В Україні два банки – "Монобанк" та "Альфа-банк"– починають видавати пластикові картки "єПідтримка" для отримання "ковідної тисячі" від держави.

У книжковому магазині Одеси розгорівся скандал. Жінці відмовили продавати російськомовну книжку за "тисячу Зеленського".

У Хмельницькій області зафіксували шахрайську схему, пов’язану з виплатами "ковідної тисячі" за вакцинацію. У жінки злочинці викрали з карти 32 тисячі гривень.