Заступник голови ОП: «єПідтримка» – лише невеликий прототип наших майбутніх проєктів

mind

«єПідтримку» планують активно розвивати, зокрема «навести порядок із субсидіями» завдяки такій системі

Що сталося. Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що «єПідтримка» – лише невеликий прототип майбутніх проєктів. Програма щомісяця наповнюватися новими напрямами, і паралельно з'явиться ще з десяток таких продуктів.

Джерело. Про це Шурма розповів в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Шурма зауважив, що пільгова іпотека – це та сама «єПідтримка», тільки вартістю не 1 000 грн, а один млн грн. І додав, що громадянину дають можливість взяти іпотеку на пільгових умовах з допомогою держави. Але рішення, де купувати квартиру, він приймає самостійно.

Також за зразком «єПідтримки» хочуть запустити будівництво і супутні до нього галузі. Заступник голови ОП сказав:

«Ми не даємо кошти будівельникам, а забезпечуємо ними споживача. Авжеж, це не сумка готівки, а можливість скористатися фінансовим інструментом… Так, він штучний, цей фінансовий інструмент, поки що неринковий. Ну немає на ринку іпотеки під 5%. Але ми штучно, шляхом субсидування відсоткової ставки, будемо її створювати».

Зазначається, що у планах – активно розвивати «єПідтримку». Зокрема наступний крок – завдяки такій системі «навести порядок із субсидіями».

«Це дозволить верифікувати отримувачів субсидій. А тут є великі питання. Так, з тих мільярдів гривень, що виділяються на субсидії, більшість потрапляють у точку, але є й зловживання. І ми чітко зможемо верифікувати кожного отримувача», – додав Шурма.

Бекграунд. Нагадаємо, що Кабмін розробить програму виплат 1 000 грн за вакцинацію неповнолітнім.