Під санкції потрапить Путін, а також глави МЗС та Міноборони РФ. У США представили законопроект - як діятимуть у разі вторнення в Україну

UNN

У Сенат Сполучених Штатів внесли законопроект про нові санкції проти Росії та зокрема її президента Володимира Путіна у разі вторгнення в Україну. Про це пише УНН із посиланням на текст законопроекту.

Цитата

“Сенатор США Боб Менендес, голова сенатського комітету з міжнародних відносин, сьогодні очолив 25 своїх колег-демократів у Сенаті за поданням Закону про захист суверенітету України від 2022 року. Оскільки Кремль продовжує невиправдано нарощувати військову міць вздовж кордону з Україною, пропозиція сенатських демократів щодо стримування військової ескалації надсилає чіткий сигнал про те, що Сполучені Штати готові накласти руйнівні наслідки на Путіна та російську економіку, якщо він піде шляхом повторного вторгнення в Україну”, — йдеться у тексті законопроекту.

Деталі

Так, закон накладе санкції на російський банківський сектор та високопосадових військових та урядових чиновників, якщо Путін посилить ворожі дії в Україні чи проти неї.

Законопроект також забороняє операції з первинним та вторинним суверенним боргом Росії та санкціонує санкції щодо видобувних галузей Росії, а також щодо провайдерів спеціалізованих фінансових послуг обміну повідомленнями (наприклад, SWIFT).

“Щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби оборони, законодавство закликає міністерство оборони та державу прискорити передачу оборонних виробів для зміцнення обороноздатності України та санкціонує додаткову екстрену допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів доларів у разі повторного вторгнення Росії”, — йдеться у тексті.

Зокрема, документ передбачає введення санкцій щодо президента Росії Володимира Путіна, прем’єр-міністра Михайла Мішустіна, міністра закордонних справ Сергія Лаврова, Міністра оборони Сергія Шойгу, а також начальника Генерального штабу Збройних сил і командувачів різними видами збройних сил, включаючи повітряно-десантні та військово-морські сили.

Документ пропонує оприлюднити публічний звіт про активи президента РФ Володимира Путіна та його оточення. При цьому наголошується, що він повинен бути представлений “не пізніше 180 днів після вступу в силу цього закону”.

Згідно з текстом документа, у звіт повинні бути включені дані про активи, вклади, банківські рахунки, ділові інтереси в самій РФ і за кордоном, а також відповідна інформація про бенефіціарів такого бізнесу, що належать Путіну, його оточенню і членам їх сімей (подружжя, діти, батьки, брати і сестри). Крім того, звіт повинен включати оцінку щорічного загального доходу Путіна і членів його сім’ї за 2017-2021 роки.

Також, санкції у разі російського вторгнення в Україну будуть введені проти фінансових інститутів:
— Сбербанк,
— ВТБ,
— Газпромбанк,
— ВЕБ.РФ,
— Російський фонд прямих інвестицій,
— Кредитний банк Москви,
— Альфа-банк,
— Россельхозбанк,
— ФК Банк Открытие,
— Промсвязьбанк,
— Совкомбанк,
— Транскапиталбанк.

Документ висловлює і думку Конгресу США, що “Північний потік-2” є інструментом зловмисного впливу РФ, і що Сполучені Штати"повинні розглянути всі доступні і відповідні заходи, щоб запобігти введення в експлуатацію трубопроводу".

При цьому документ доручає Білому дому переглянути свою попередню відмову від Nord Stream 2 у світлі нарощування військового потенціалу Кремля і агресії щодо України.

Нагадаємо

Росія заявила, що продовжить проводити військові навчання у чотирьох областях поблизу українського кордону, жодного зв’язку між маневрами військ та переговорами із Заходом немає.

Контекст

Українська влада та західні партнери останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наприкінці минулого року повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

The New York Times з посиланням на власні джерела повідомляє, що чисельність російських військ на кордоні з Україною останніми тижнями залишалася стабільною, проте президент РФ Володимир Путін почав робити кроки з перекидання на місця військових вертольотів.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.