Арештовано 100% акцій заводу “Більшовик” – що сталось

Большой Киев

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Як зазначається, наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам.

Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства.

У ДБР вважають, що це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки 11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу”, – говориться у повідомленні. Досудове розслідування триває. Кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Читайте також: Приватизація “Більшовика”: кошти від “аукціону за 7 хвилин” надійшли до держбюджету

Нагадаємо, завод “Більшовик” продали на аукціоні 27 жовтня за 1,429 млрд грн. Згодом навколо аукціону розгорнулася запекла дискусія. Фахівці з питань приватизації та антимонопольного законодавства нагадали, що земельні ділянки, на яких розташований завод, оцінювались більш ніж у 3 млрд грн. Також вони звернули увагу, що в аукціоні реально брали участь лише три учасники, а стартова ціна аукціону (1,389 млрд грн) протягом торгів збільшилась лише на 40 млн грн (на 4%), а сам аукціон тривав 7 хвилин.

Компанія, яка придбала ПКМЗ, фактично є консорціумом інвесторів, серед яких власник “А-Девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Одним з акціонерів UDP є скандально відомий бізнесмен Василь Хмельницький.

На початку листопада АМКУ почав перевіряти продаж “Більшовика”. Зокрема, йшлося про можливу змову учасників аукціону. 17 листопада Комітет призупинив приватизацію заводу, залишивши без розгляду заяву на купівлю заводу ТОВ “Дженерал Комерс”, яке пов’язане із групою UFuture Василя Хмельницького.