Суд задовольнив вимогу ДБР на арешт 100% акцій заводу «Більшовик»

UA.NEWS

Слідчий суддя наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу («Більшовик»).

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, відповідне рішення суд ухвалив за клопотанням ДБР в рамках розслідування кримінального провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року завод «Більшовик»).

У Бюро заявили, що наразі слідчі встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам.

«Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки», - ідеться повідомленні.

Тому 11 січня 2022 року слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу, підкреслили в ДБР.

Як повідомлялося, Перший київський машинобудівний завод («Більшовик») на аукціоні в рамках «Великої приватизації» придбала компанія ТОВ «Дженерал Комерс» за 1,429 млрд 17 тис.грн.

Приватизація «Більшовика» пройшла за меншою ціною, ніж очікувалося. Крім того, на торги прийшли лише 3 учасники.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) обіцяв перевірити дотримання законодавства щодо захисту економічної конкуренції учасниками аукціону з приватизації АТ «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ; «Більшовик»). Дослідження ініціював сам комітет.

Після низки приватизаційних скандалів голова Фонду держмайна України Дмитро Черниченко подав заяву про звільнення з посади.