Президент підписав закон про локалізацію у машинобудуванні

Рубрика

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про локалізацію у машинобудуванні.

Інформація про це з’явилася у картці законопроекту №3739 на сайті Ради.

Проект закону про зміну процедури публічних закупівель для певних груп продукції машинобудування шляхом встановлення обов’язкових вимог щодо локалізації їх виробництва Верховна Рада ухвалила 16 грудня. За проголосували 323 нардепів.

Згідно з документом, ступінь локалізації виробництва — «показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі». Закон стосується, зокрема, закупівлі трансформаторів, автобусів, фургонів, пожежних транспортних засобів, причепів, тролейбусів, вертольотів, насосів, компресорів та іншого.

Рада проголосувала за те, щоб з 2022 року строком на 10 років, у випадку, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, замовник здійснював закупівлю виключно якщо ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує: у 2022 році – 10%;

у 2023 році – 15%;

у 2024 році – 20%;

у 2025 році – 25%;

у 2026 році – 30%;

у 2027 році – 35%;

з 2028 року до дня завершення 10-річного терміну – 40%. «Актуальність цього заходу зумовлена необхідністю оновлення рухомого складу наземного громадського транспорту, рухомого складу залізниці, комунальної техніки, будівельної техніки, техніки спеціального призначення, обладнання, продукції енергетичного машинобудування, що відбуватиметься за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, а також необхідністю стимулювання зайнятості населення України, зокрема збереження існуючих та створення нових робочих місць, модернізації та забезпечення сталого розвитку економіки України», — йдеться в пояснювальній записці.

Вимоги щодо локалізації не поширюватимуться на компанії з країн-членів угоди GPA, зокрема ЄС та США.

Закон почне діяти через шість місяців із моменту опублікування.