На ринку живця зафіксували стабілізацію цін ― АСУ

AgroPolit.com

Перший тиждень року для вітчизняних свиногосподарств минув вдало: ціна реалізації живця у більшості залишилася на рівні останнього тижня грудня, тож не змінилася і середньоринкова позначка ― 49,7 грн/кг. Про це повідомляє пресслужба Асоціації «Свинарі України».

«Останні торги 2021 року для абсолютної більшості вітчизняних свиногосподарств завершилися укріпленням цін закупівлі на досягнутому рівні. Так, початок святкових вихідних та активний попит з боку переробників дозволили не тільки оперативніше завершити торги на перший тиждень року, а й не переглядати ціну реалізації. Епізодичні корегування цін обмежилися збільшенням цін на 0,25−0,5 грн/кг для окремих операторів», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що переважна частка товарних партій на початок січня розписали по 49,5−50 грн/кг, вищі ціни подекуди зустрічалися у дефіцитних по свинині регіонах країни.

Враховуючи відносно сталий попит з боку переробників та дещо менші обсяги пропозиції свинини ніж тижнем раніше (зокрема, і через позапланову реалізацію на запит про додаткові об'єми), виробники свинини налаштовані зберегти ціну на рівні 49,5−50 грн/кг», — додають аналітики.

Як повідомляється, окремі м’ясопереробники висловлюють очікування щодо пониження цін закупівлі через надходження дешевшої імпортної свинини.

Повідомляється, що хоча відповідні інфоприводи підтверджують дані Державної митної служби, наявний потік імпорту на тлі менших об'ємів внутрішньої пропозиції навряд спричинить дисбаланс на ринку, а більшість м'ясопереробників надалі працюватимуть на вітчизняній м'ясній сировині.

Нагадаємо, що презентовано ключові пропозиції до національної програми з розвитку тваринництва.