Українців очікує подорожчання хліба, – експерт

Агробізнес Сьогодні

Вартість хлібу в Україні протягом січня виросте на 10%, і далі може продовжити збільшуватися. Це пов'язано з високою ціною на газ для підприємств, яка за рік зросла в 10 разів.

Про це заявив гендиректор «Укрхлібпрому» Олександр Васильченко, повідомляють «Українські Новини».
«Підприємства зазнають збитків. Як проміжне рішення – досягнута домовленість, в першу чергу з великими торговельними мережами, про підвищення цін на масові види хліба в січні – на 10%. Якщо пільгова ціна на газ для хлібопекарських підприємств не стане реальністю – слід очікувати подальшого різкого зростання цін на хліб і хлібобулочні вироби», – розповів гендиректор «Укрхлібпрому».
За його словами, підписаний наприкінці року меморандум щодо стабілізації цін на газ не працює, «оскільки питання забезпечення хлібопекарських і борошномельних підприємств газом за пільговою ціною знаходиться на стадії узгодження».
Також він зауважив, що підприємства укладають договори за ринковою вартістю газу від 47 до 58 тис. гривень з ПДВ за 1 тис. кубометрів.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів вніс хлібний батон та соняшникову олію до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, тому суб'єкти господарювання, що їх реалізують, мають заздалегідь декларувати їх подорожчання.