Доля Nord Stream 2 залежить від дій РФ щодо України – Боррель

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це інформує агенція Reuters.

"Звичайно, функціонування цієї інфраструктури також буде залежати від розвитку подій в Україні та поведінки Росії. Ви не можете собі уявити, що ми думаємо з одного боку про запровадження санкцій проти Росії, про всяк випадок, а з іншого боку - про відкриття інфраструктури. Це, звичайно, пов'язано з ситуацією в Україні, це очевидно", - заявив Боррель.

Проте, за його словами, якщо Москва обере шлях деескалації, то рішення щодо відкриття газопроводу, збудованого між РФ та Німеччиною, опиниться в руках німецьких та європейських регуляторних органів.

Читайте також: Питання наслідків для Nord Stream 2 має бути пріоритетним на перемовинах із Кремлем – Вітренко

Як повідомляв Укрінформ, “Північний потік - 2” – російський газопровід, збудований в обхід України. Його проклали по дну Балтійського моря з РФ до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром".

У липні Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Москви проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

Читайте також: Штати працюють з Німеччиною і ЄС, аби затримати запуск Nord Stream 2 - Нуланд

У серпні компанія Nord Stream 2, оператор будівництва "Північного потоку-2", програла у німецькому суді справу про звільнення газопроводу від вимог газової директиви ЄС.

У листопаді Німецький федеральний регулятор відтермінував сертифікацію "Північного потоку-2" як незалежного оператора з транспортування газу.