У Києві безробітні зможуть отримати фіндопомогу на створення власного бізнесу

depo.ua

У Києві з 1 січня 2022 року безробітні громадяни можуть отримати фінансову допомогу для запуску власного бізнесу.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Київський міський центр зайнятості.

Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей, розробленої Міністерством соціальної політики України.

На реалізацію програми у держбюджеті передбачено близько 100 млн грн.

Як повідомили у центрі, безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97,5 тис. грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання обладнання і матеріалів для ведення бізнесу.

Кошти надаються на три роки, а потім їх треба повернути за мінусом сплачених за цей час податків.

"Але якщо підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати кошти не потрібно", – наголошують у ЦЗ.

Щоб отримати допомогу, потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання, надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

"Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання", – зазначили у центрі.

Нагадаємо, у 2021 році кількість безробітних в столиці зменшилась удвічі. На початку грудня на обліку в Київській міській службі зайнятості перебували 10,5 тис. безробітних, що удвічі, на 12 тис. осіб, менше, ніж на відповідну дату торік.. У січні-листопаді 2021 року послугами столичної служби зайнятості скористалися понад 60 тисяч людей