Понад 320 гектарів землі УЗ зайнято фізособами

Перший діловий

«Укрзалізниця» знову вражає безгосподарністю. Цього разу йдеться про неефективне використання землі, що належить компанії. Понад 321 гектар незаконно зайняті фізососбами. Це 460 ділянок на територіях чотирьох регіональних філій – Одеської, Львівської, Придніпровської та Південно-Західної залізниці. Такі результати аудиту Рахункової палати, передає телеканал «Перший Діловий».

З’ясувалося, що на цих землях дрібні бізнесмени самовільно побудували будинки, гаражі, кафе, готелі і торгові павільйони. А дехто із громадян навіть використовує землю під городи.

При цьому встановити вартість цих земель неможливо, оскільки переоцінка активів не проводилась з 2015-го року, кажуть у Рахунковій палаті. Там дійшли висновку, що за такої нефективної діяльності компанії майже 119 мільйонів зарплати, які отримали упродовж 2019–2020 років членів наглядової ради та правління – є непродуктивними.

Раніше повідомлялося, що пасажирські вагони «‎Укрзалізниці» зношені більше ніж 92%.

В «‎Укртрансбезпеки»‎ повідомили, що 17 січня 2022 року може набути чинності наказ про позбавлення АТ «Укрзалізниця» ліцензії на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом.