В Україні може рекордно подорожчати популярний продукт

Экономические новости

Цього року може зрости вартість цукру в Україні – про це повідомляють Економічні новини з посиланням на UBR.

Експерти прогнозують зростання цін на цукор на 30-35%. За словами директора "Науково-практичного центру цукробурякової промисловості" Олександра Коротинського, цукропереробна галузь України показує негативну рентабельність вже не перший рік, а уряд чомусь наполегливо не звертає уваги на цю проблему.

Понад те, частка газу собівартості виробництва цукру сягає 70%. Експерти висловили впевненість у тому, що у 2022 році на цукропереробну галузь країни чекає ще більш плачевний стан - цукрові заводи в сезон забезпечують місцями до 20 000 працівників і надають до 100 000 робочих місць у суміжних галузях, щорічно сплачуючи значні податки.

Також у 2022 році складнощі стосуватимуться і кондитерської галузі. Як зазначає президент Асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк, кондитерські підприємства не отримали підтримки з боку держави в тому обсязі, як це змогли отримати хлібопекарі - йдеться про пільги щодо оплати за газ.

За словами Балдинюка, виробничі потреби середнього кондитерського підприємства в газі становлять близько 300-600 тисяч кубометрів, а під час опалювального сезону потреба значно зросте.

"За умов вартості газу на рівні 55 000 гривень, підприємству доведеться викласти від 16 до 32 млн гривень. Чимало компаній просто не мають таких коштів", - зазначає він. Президент асоціації вважає, що зростання цін на продукцію у 2021 році на 25-30% та складнощі з її реалізацією, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, змушує низку підприємств замислитися над доцільністю виробництва за таких умов.

Але це зовсім не означає, що всі підприємства цієї галузі повністю закриються, хоча за деякими позиціями виробництво вже є збитковим, особливо це стосується експортних. Водночас низка експертів зазначає, що ціни на торти в Україні зросли на 80% ще у жовтні 2021 року - тоді ж вони спрогнозували у 2022 році їхня вартість може злетіти вдвічі.