Зеленський обіцяє українцям дешеві іпотечні кредити

Бізнес UA
Державна програма «Українська мрія», яку президент Володимир Зеленський анонсував у грудні 2021 року, забезпечуватиме видачу 150 тис. іпотечних кредитів щороку.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

«Якщо говорити про „Українську мрію“, наша мета в 2022 році – видати 30 тис. іпотечних кредитів за цією програмою, за рік — 70 тис., а далі вийти на стабільні 150 тис. іпотек щорічно», — повідомив він.

На думку Шурми, нова держпрограма стимулюватиме збільшення обсягів будівництва в Україні в 2−2,5 рази. Це дозволить вийти на «певний рівень, необхідний для збалансованої економіки».

Водночас він не вважає, що для програми необхідно стабільне фінансування з бюджету — гроші потрібні тільки на запуск механізму.

«Далі повинні запрацювати монетарні інструменти, коли ліквідність банківського сектору, українського або західного, починає працювати в цих продуктах», — сказав заступник голови ОП.

Держпрограму «Українська мрія» запустять у січні-березні 2022 року.

«Жодних обмежень, максимально простий і зрозумілий продукт. Є сім’я, яка заробляє 20−30 тис. грн сукупно. Наше завдання — дати цій родині можливість отримати нову квартиру площею 60−70 кв. м при щомісячних платежах 10 тис. грн», — сказав він.

За його словами, скористатися програмою зможуть всі, хто отримує офіційні доходи.