Аграріям рентабельніше вирощувати сорго, ніж кукурудзу — експерт

Агравері

Про це розповів Олександр Лук'янчук, менеджер з технологічного супроводу Lidea, передає AgroPortal.ua.

«Адаптивність до стресових факторів у цієї культури є вищою. Також сорго є провокатором проростання вовчка соняшникового. За рахунок кореневих виділень сорго вовчок проростає, але не паразитує на рослині, що допомагає розвантажувати ґрунти і боротися з цим паразитом за рахунок сівозміни», — коментує експерт.

Наразі селекціонери працюють насамперед над стійкістю насіння до вовчка соняшникового, оскільки паразит упевнено рухається з півдня на північ України.

«Слід очікувати нові раси паразита. Він буде рухатися з півдня на північ, де уже спостерігається до 6−7 рас вовчка. Якщо сіяти гібриди, нестійкі до вовчка, то буде проростати насіння з паразитом, що додасть йому стійкості», — пояснює Лук'янчук.

За його словами, одна з найбільших проблем при вирощуванні сорго — відсутність налагодженого збуту продукції. Втім, приклади успішного вирощування сорго є.

«Господарство на Черкащині вирощує сорго як монокультуру на піщаних ґрунтах і отримує 6 т/га протягом трьох років, інші культури взагалі не могли себе реалізувати в таких умовах», — підсумував менеджер з технологічного супроводу Lidea.

Нагадаємо, «Агротрейд» закінчив рік з найкращими показниками врожайності кукурудзи.