Кабмін запланував приватизацію за 2022 рік

Бізнес UA
У Офісі Президента заявили, що у 2022 році очікують на приватизацію 3 нових об’єктів. Пояснили також, що перші десять об’єктів «придбають дешевше, ніж вони теоретично могли б коштувати». Ідеться про накопичений рівень недовіри, який стримує стратегічних інвесторів.


Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма.

Шурма зауважив, що для подолання «рівня недовіри» потрібен час.

«Гадаю, в 2022 році приватизуємо ОГХК (ідеться про Об’єднану гірничо-хімічну компанію. — Ред.), „Центренерго“, Одеський припортовий завод. Є десяток підприємств у державній власності, які ми будемо приватизовувати», — запевнив Шурма.

Коментуючи ціну, посадовець запевнив, що, наприклад: «На ОГХК не прийде Rio Tinto чи хтось з великих видобувних компаній — вони бачать певні ризики. Скоріш за все, це буде якийсь проміжний інвестор. І він буде купувати цей актив з дохідністю, яка в півтора — два рази перевищує ту, за якою б рахували перелічені вище компанії. А отже, ціна цього активу буде в півтора — два рази нижча».

На думку Шурми, до цього слід спокійно ставитися. Зокрема він пояснив:

державі вигідніше отримати за такий актив менше, але мати робочі місця, збільшення обсягів експорту і продажів на внутрішньому ринку, аніж тримати такі компанії в державній власності та щоб вони поступово затухали;
велику приватизацію слід проводити прозоро, продавати об’єкт за об’єктом.