Меморандум між Мінагрополітики та виробникам соціально-значущих продуктів допоможе стабілізувати ціни на продовольство — ВАР

Агравері

Про це розповів Михайло Соколов, заступник голови ВАР, в ефірі «Першого Ділового», передає прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

Зауважимо, що задля стабілізації цін Мінагрополітики та виробники соціально-значущих продуктів підписали меморандум. Для виробників хліба, борошна, молочної продукції, олії соняшникової, яєць та курятини встановлено граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку не більше 25%.

«Меморандум не є юридично зобов'язуючим документом щодо виробників і в цьому плані скоріше фіксує наміри сторін. Тут треба сказати, що й самі підписанти меморандуму не дуже хочуть підвищувати ціни, навпаки вони б хотіли ці ціни залишити тому, що для них підвищення цін теж є проблема. Це проблема з точки зору конкуренції з імпортом, це і проблема з точки зору падіння попиту на таку продукцію. Це також проблема з точки зору перспектив самої галузі. Тому, щоб цей меморандум спрацював зацікавлені обидві сторони і насправді основна частина цього меморандум це те, що держава береться зробити так, щоб ці галузі могли купити газ за зниженою ціною», — коментує Соколов.

Про нюанси меморандуму, його важливість та дієвість для стримування росту цін на продукти дивіться в коментарі заступника голови ВАР:

Більше новин асоціації — на офіційному Telegram-каналі ВАР та на Facebook-сторінці.