Україну включили у stop-list щодо інвестицій більшість країн світу

depo.ua

І, що важливо, це стосується всієї географії світу – від країн ЄС до Китаю (в китайській пресі дуже активно, між іншим, обговорюється тема можливої війни).

Простіше кажучи, росіяни досягли найголовнішого в гібридній війні проти нас: вони починають зупиняти нашу економіку не лише через енергетику, але, що більш страшно, через неможливість її модернізувати найближчими роками.

Перше, що потрібно розуміти: найближчим часом сюди будуть заходити тільки політичні гроші.

По-друге, головним інвестором залишиться держава, яка концентрується виключно на будівництві асфальтних доріг.

Для тих, хто ще досі не зрозумів: таке будівництво – кредитування інших країн (в собівартості дороги лише 20-25% інвестиції залишається в Україні).

По-третє, ми опиняємось у ситуації, коли й без того мінімальна модернізація нашого реального сектору стане фактично нульовою.

Що мала б робити держава? Підтримати всіх, хто будує щось нове чи модернізує старе. Інструментарій, розпишу трохи пізніше (Український інститут майбутнього над цим працює).

Але, на жаль, ми (Кабмін) відстаємо на півроку. Ми тільки зараз думаємо, як допомогти підприємствам у зв‘язку з високою ціною на енергоносії, взагалі не помічаючи нові виклики (про таку річ, як прогнозування цих викликів годі й казати).

Тому вже зараз треба говорити про те, що цей рік знову стане рекордним з еміграції молодих людей. І в грудні ми про це говоритимемо на ефірах. Хоча про це треба говорити вже зараз. І не тільки говорити, а починати змінювати підходи управління економікою.