Дохідність євробондів України в доларі стала більшою, ніж у гривневих ОВДП

Finance.ua

Дохідність доларових єврооболігацій України з погашенням у вересні 2022 року стала більшою, ніж у гривневих облігаціях внутрішньої держпозики.

В четвер, 13 січня, єврооблігації України з погашенням у вересні 2022 року обвалилися, перевищивши прибутковість гривневих ОВДП.

«Дохідність українських євробондів почала зростати близько полудня, коли вийшла заява Дмитра Пєскова, прес-секретаря Президента РФ, про безуспішні переговори Росії зі США та НАТО. Потім дохідність ще різко злетіла, після появи заяви заступника голови МЗС РФ Сергія Рябкова з загрозою війни з Україною. Причому це різке зростання дохідностей — по паперах з погашенням у 2022 році до більш ніж 14% річних ( що навіть вище, ніж у гривневих ОВДП)», — прокоментував НВ Бізнес старший фінансовий аналітик ICU Тарас Котович.

За його словами, інвестори бачать ризик, насамперед, у короткій перспективі, а потім думають про те, що все поступово втрясеться.

«Таке зростання прибутковості за цими паперами відображає побоювання інвесторів, що у разі повномасштабних бойових дій цього року Україна може не мати можливості погасити єврооблігації. Але схоже, що підсумок війни вони очікують на позитивний для нашої країни, раз по паперах з довшим терміном до погашення зростання прибутковостей значно менше», — сказав він.