Цього року держава планує продати Одеський припортовий завод

Агробізнес Сьогодні

У 2022 році відбудеться приватизація таких великих державних підприємств, як Об’єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), «Центренерго» та Одеський припортовий завод.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» сказав заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
За його словами, є десяток підприємств у державній власності, які планується у цьому році приватизовувати.
«Стратегічно ми маємо точно рухатися в бік великої приватизації. Приватний власник буде завжди на порядок ефективніший, ніж держава, і тут мова не тільки про Україну. Але важливо, щоб це був правильний стратегічний власник, який дійсно прийшов розвивати підприємство і галузь», – наголосив він.
Шурма додав, що накопичений рівень недовіри, який стримує стратегічних інвесторів і щоб його подолати, потрібен час.
«Маємо розуміти, що перші десять об’єктів у нас придбають дешевше, ніж вони теоретично могли б коштувати. Наприклад, на ОГХК не прийде Rio Tinto чи хтось з великих видобувних компаній – вони бачать певні ризики. Скоріш за все, це буде якийсь проміжний інвестор. І він буде купувати цей актив з дохідністю, яка півтори-два рази перевищує ту, за якою б рахували перелічені вище компанії. А отже, ціна цього активу буде в півтори-два рази нижча. І нам слід спокійно до цього ставитися», – сказав Шурма.
Він додав, що державі вигідніше отримати за такий актив менше, але мати робочі місця, збільшення обсягів експорту і продажів на внутрішньому ринку, аніж тримати такі компанії в державній власності та щоб вони поступово затухали. Велику приватизацію слід проводити прозоро, продавати об’єкт за об’єктом
ОПЗ випускає продукцію з 1978 року. Підприємство спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також приймає та перевантажує в морські судна на експорт продукцію інших підприємств України: аміак, карбамід, метанол і рідкі комплексні азотні добрива.
Нагадаємо, що, станом на 30 грудня 2021 року, від приватизації до держбюджету вже надійшли 5,07 млрд грн.