Запустити "Північний потік-2", – експерт пояснив причину заяви Лаврова про Україну та НАТО

АСПІ

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на пресконференції у п'ятницю, 14 січня, заявив, що НАТО "штучно заманює" до своїх лав нових членів, зокрема, Україну. Чому росіян так непокоїть євроатлантична перспектива нашої країни, розповів політичний експерт Дмитро Вовнянко.

На думку очільника російського МЗС, наразі відбуваються спроби штучно розширювати склад Альянсу. Дипломат підкреслив, що Кремль насторожили заяви США про бажаність скорішого вступу до НАТО Фінляндії та Швеції. Хоча, вважає Лавров, після закінчення холодної війни та зникнення Варшавського договору Північноатлантичний альянс нібито втратив сенс свого існування.

"По-перше, Швецію та Фінляндію можуть прийняти до НАТО хоч завтра, позаяк ці країни повністю відповідають стандартам Альянсу. У такому разі НАТО з'явиться прямо під Петербургом. По-друге, Росія давно має НАТО біля своїх кордонах. Це американська Аляска та країни Балтії", – зазначив експерт.

Позаяк відповідь на питання, коли Україну візьмуть до Альянсу, містить безліч невідомих, то зараз Москва роздмухує скандал з нічого. Тому дипломатична істерика Кремля має інше цілком економічно обґрунтоване пояснення.

"Росія намагається запустити "Північний потік-2" та відіграти демпінгом вже втрачені європейські ринки газу, які щойно вдало перехопили Норвегія та США. Уявіть, що влітку ціна на газ в Європі впаде до рівня травня минулого року, а купувати газ у Москви ніхто не захоче. Нагадаю, СРСР зруйнували не літаки НАТО. Його зруйнувало падіння цін на вуглеводні", – підсумував Вовнянко.