Уряд оприлюднив Порядок торгів газом для потреб виробників харчових продуктів

Агробізнес Сьогодні

Кабінет Міністрів України оприлюднив Порядок, за яким будуть проводитися біржові торги газом для потреб виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Постанова уряду №19 від 12 січня 2022 року оприлюднена на Урядовому порталі.
У постанові ідеться, що продавці з метою сприяння покупцям в купівлі природного газу зобов’язані щомісяця виставляти на торги до 20% «блакитного палива» власного видобутку.
За ухваленим Порядком окремі торгові сесії мають проводитися на біржі у робочі дні з 10 по 22 число кожного календарного місяця.
Уряд зобов’язав Міністерство енергетики створитиь комітет з нагляду за участі представників Міненерго, Мінекономіки та Міністерства аграрної політики та продовольства.
До повноважень такого комітету належатимуть:
• погодження регламенту торгів, моніторинг аукціонів;• затвердження переліку допущених до торгів покупців;• погодження обсягу природного газу для кожного покупця.

Оголошення про проведення торгів природним газом для потреб виробників продтоварів будуть оприлюднюватися на сайті енергетичної біржі.
У документі зазначається, що продавець для кожної окремої заявки на продаж зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну газу, вище якої не може бути укладено біржову угоду.
Біржа встановлює цінові ліміти, вище яких не може укладатися біржова угода.
У граничній ціні газу, який продаватиметься згідно даного Порядку, постачальницько-збутова надбавка обмежена максимальним рівнем 24%.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 30 квітня 2022 року.
Читайте також: Глобальна енергетична криза і ринок добрив