Які надбавки до пенсій не буде збільшено навіть за зміни соціальних стандартів

Finance.ua

З 1 грудня 2021 року в Україні підвищився прожитковий мінімум та мінімальна зарплата. Відповідно зросли виплати, прив’язані до цих величин.

При цьому низка соцвиплат залишилася на колишньому рівні, пишуть Факти.

Враховуючи те, що деякі надбавки та підвищення не залежать від розміру прожиткового мінімуму, а визначені окремими постановами у твердих сумах, незмінними залишилися:

Водночас здійснено перерахунок пенсій для ветеранів війни. Розмір пенсій з 1 грудня 2021 року для осіб з інвалідністю внаслідок війни збільшено:

Читайте також: Чому люди з 50-річним стажем одержують низьку пенсію — роз’яснення ПФУ

Для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності мінімальна пенсійна виплата з 1 грудня становить 4061,40 грн (1934,00×210%).

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни II та III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років й старших, встановлюється мінімальна пенсійна виплата як для осіб з інвалідністю війни 1 групи у розмірі 650% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто 12 571 грн.

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника не може бути нижчим за два розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожного непрацездатного члена сім’ї.

З урахуванням нового прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб зазначена мінімальна виплата зросла на 162 грн й становить 3868 грн (1934 грн х 2).