Ціни на моркву в Україні почали зростати

Агробізнес Сьогодні

В Україні вартість моркви почала зростати ще напередодні новорічних свят, при цьому темпи торгівлі в останні два тижні також поступово зростають.

Про це повідомляє аналітичний проєкт EastFruit.
За словами аналітиків, підвищення цін на продукцію пояснюється тим, що у багатьох місцевих виробників закінчуються запаси якісної моркви, при цьому оптові компанії та роздрібні мережі почали активно поповнювати запаси даного коренеплоду після новорічних свят.
За даними щоденного моніторингу проєкту, в Україні ціни на моркву, станом на 12 січня, варіювалися в межах 7-11 грн за кг ($0,25-0,40 за кг) залежно від якості, обсягу партії та регіону виробництва. Таким чином, з кінця грудня 2021 року морква подорожчала у середньому на 19%.
«Подорожчання в даному сегменті учасники ринку пояснюють помітним скороченням моркви на ринку. На сьогоднішній день продаж цих коренеплодів з необладнаних сховищ практично завершено, також помітно знизилася пропозиція некондиційної моркви, що в свою чергу і дозволило виробникам підвищити ціни на якісну продукцію», – йдеться в повідомленні.
Зауважується також, що внаслідок подорожчання ціни на моркву в Україні зараз у середньому у 2,2 рази вищі, ніж за аналогічний торішній період. Тим не менш, більшість ключових гравців ринку сходяться на думці, що поточне подорожчання є тимчасовим, і більш активного зростання цін слід чекати ближче до кінця сезону.
Нагадаємо, що 12 січня Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження щодо запровадження щоденного моніторингу цін на продукти харчування, бензин на медичні засоби. До переліку внесено 30 позицій.