Не повинно перевищувати 8 годин: НКРЕКП пояснила, чому обленерго мають тимчасово вимикати електроенергію

UNN

У відповідності до Кодексу ОСР має право припиняти - обмежувати розподіл електричної енергії на час проведення робіт ремонту, будівництва, модернізації електричних мереж. Про це повідомили на сайті НКРЕКП, передає УНН.

Цитата

“НКРЕКП інформує, що у відповідності до Кодексу ОСР має право припиняти/обмежувати розподіл електричної енергії на час проведення робіт ремонту, будівництва, модернізації електричних мереж, якщо виконання таких робіт передбачене інвестиційною програмою ОСР, річною програмою ремонтів ОСР, та при приєднанні нових користувачів до електричних мереж системи розподілу, здійснивши відповідні попередження відповідно до вимог цього Кодексу. При цьому, тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати сумарно 8 годин на добу у зимові місяці у разі неможливості забезпечення резервним живленням”, — йдеться і повідомленні.

Деталі

Зазначається, що про планові перерви в електропостачанні ОСР повинен обов’язково повідомляти на власному вебсайті в мережі Інтернет та/або через засоби масової інформації не пізніше ніж за 5 днів до початку перерви.

Таке повідомлення ОСР повинно містити інформацію про населені пункти та вулиці та/або об’єкти, які будуть відключені, причини перерви, дати та час початку перерви (з точністю до години) та її орієнтовну тривалість. Також ОСР повинен надсилати інформацію органам місцевого самоврядування, на території яких заплановані перерви в електропостачанні.
Повідомлення щодо аварійних перерв в електропостачанні також мають містити інформацію про прогнозований час відновлення електропостачання.

ОСР має здійснювати інформування споживачів за допомогою електронного зв’язку шляхом направлення їм повідомлень (зокрема, через сервіси особистих кабінетів споживачів та/або інші електронні платформи, зазначені в договорі споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії) щодо планових (не пізніше ніж за 3 календарні дні до початку перерви) та значних аварійних перерв в електропостачанні з кількістю відключених споживачів більше 100 та тривалістю понад одну годину.

Так, регулятор закликає операторів систем розподілу до неухильного виконання вимог Кодексу, в тому числі у разі необхідності припинення розподілу електричної енергії для виконання згаданих вище робіт.

При цьому, важливо по можливості оптимізувати термін виконання ремонтних робіт з метою зменшення тривалості перерв, особливо в період мінусових температур, в тому числі, за рахунок забезпечення користувачів резервним живленням, шляхом організації тимчасових схем живлення або застосування пересувних генеруючих установок.

“У випадку виявлення порушень вимог Кодексу в частині обмеження, припинення розподілу електричної енергії з боку ОСР користувачі можуть звернутись до НКРЕКП. У разі підтвердження факту такого порушення Регулятор буде застосовувати до операторів систем розподілу санкції, передбачені чинним законодавством”, — зазначили у НКРЕКП.

Нагадаємо

Раніше, міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдина причина відсутності в домівках українців електропостачання є проведення планових та аварійних ремонтів оператором систем розподілення.