Викуп квартир та реконструкція комунальних будівель. Що відомо про будівництво житла для переселенців на Буковині

UA: Cуспільне мовлення

У громадах Чернівецької області визначили приблизно 130 комунальних будівель, які можуть переобладнати для житла вимушеним переселенцям. Також в багатоповерхівках визначили квартири, що можна викупити.

Про це в етері "Українського радіо Буковина" сказав виконувач обов'язків директора обласного департаменту регіонального розвитку Валентин Дунаєвський.

За його словами, будівлі, які не використовують, дешевше переобладнати чи реконструювати, ніж будувати нове житло.

Житло в громадах

Наразі у громад просять технічну документацію на ці приміщення та радяться з архітекторами чи можливо їх облаштувати.

Роботи планують завершити до 1 вересня. Гроші на реконструкцію мають виділити з державного бюджету, каже Дунаєвський.

У будівлях, за попередніми розрахунками, приймуть до 12 тисяч людей з інших областей.

Також в області визначили приблизно 200 квартир, які забудовники можуть надати для викупу. Йдеться про помешкання у завершених багатоквартирних будинках або тих, які добудують до кінця року.

Раніше у військовій адміністрації повідомляли, що знайшли понад 60 земельних ділянок під будівництво житла для вимушених переселенців. Їх загальна площа понад 200 гектарів.

Дунаєвський каже, ділянки, наприклад, подали Кіцманська, Хотинська, Кельменецька, Глибоцька, Строжинецька громади. Наразі їх дообстежують чи придатні для будівництва.

На них зможуть будувати багатоквартирні будинки, модульні містечка або приватні помешкання. Кількість нового збудованого житла залежить від фінансування, виділеного з держбюджету.

Житло в Чернівцях

У місті розглядають чотири варіанти як забезпечити житлом людей з інших областей. Це будівництво модульних містечок, малоповерхових багатоквартирних будинків, реконструкція приміщень комунальної власності та викуп квартир.

З міського бюджету виділяти гроші на житло не має змоги, сказав Суспільному заступник міського голови Василь Зазуляк. Наразі знайшли донора, який готовий надати 2 мільйони євро. Також очікують фінансування з державного бюджету.

Однією із ділянок, яку обрали для будівництва нового житла, є територія на вулиці Іларія Карбулицького.

"Там є приблизно шість гектарів, зможемо розмістити значну кількість модульних будинків. Підведення мереж треба робити за гроші громади", — каже Зазуляк.

Що відомо Станом на 2 травня в області прихистили понад 100 тисяч вимушених переселенців. Область може прихистити ще 50 тисяч вимушених переселенців. Наразі їх селять у громадах, школах, садочках, гуртожитках, а також спортшколах.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]