Окупанти вже вивезли близько 500 тисяч тонн українського зерна

Tripoli

З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з окупованих територій до Криму близько 500 тисяч тонн зерна.

Втрати українських аграріїв внаслідок розкрадань сягають щонайменше $125 млн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«Ми бачимо, що десь 400-500 тисяч тонн зерна вони організовано відправляють в напрямку Криму. Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес підходить», – сказав Сольський.

Він зазначив, що у Криму 1 тонна краденого українського зерна коштує $250-300, тому втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. При цьому окупанти налагодили канали вивозу цього зерна через порт Севастополя.

«Вони налагоджують канали з завантаженням суден через Севастополь. На нашу думку, практично всі судна, які йдуть із зерном з Севастополя, – з краденим українським зерном. Адже немає ніякого розумного логістичного підходу, щоб переміщувати зерно з континентальної частини росії і вантажити через Севастополь, якщо це можна робити ближче, через російські порти», – наголосив міністр.

За його словами, на сьогодні є розуміння, які локальні трейдери та представники російського ринку цим займаються. Відповідна інформація передається у правоохоронні органи.