Шмигаль звітує про збільшення обсягу експорту агропродукції

Зерно

Збільшилася пропускна спроможність агроекспорту України через західний кордон, покращилася залізнична та автомобільна логістика, з посиланням на заяву прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля повідомляє Інтерфакс-Україна.

Окрім цього іде робота з міжнародними партнерами над розблокуванням морської торгівлі повідомляє голова уряду.

«В наших нинішніх умовах посіяти врожай — це половина роботи. Його також потрібно зібрати та експортувати… Україна — один із гарантів світової продовольчої безпеки, і те, що Росія блокує експорт української продукції може призвести до глобальної продовольчої кризи», – зазначив прем’єр на засіданні уряду.

Шмигаль вказав, що посівна-2022 в умовах російського військового вторгнення стане одним із найбільших викликів для держави на економічному фронті.

«Завдяки злагодженій роботі аграріїв та держави, ми досить успішно проходимо цю найважчу в історії України посівну кампанію. Станом на 9 травня різними сільгоспкультурами вже засіяно 8,6 млн га, що всього на 24% менше від минулорічних показників. Підбиваючи проміжні підсумки, можемо сказати, що ми з цим завданням упоралися всі разом», – заявив прем’єр.

Чиновник запевняє, що Україна вже сформувала стратегічні запаси продовольства, яких їй вистачить на роки, а в країнах вже гостріше відчувають нестачу українських продуктів, це усвідомлюють світові лідери, переспектива голоду в окремих частинах світу цілком реальна.

Пропонуємо:

Агроекспорт ожив у квітні

Великобританія скасувала імпортне мито на всю українську продукцію

Міністр Кулеба звернувся до США із проханням лібералізації українського агроекспорту

Сообщение Шмигаль звітує про збільшення обсягу експорту агропродукції появились сначала на zerno-ua.com.