США і Європа допоможуть вивезти українське зерно на світовий ринок – Байден

AgroPolit.com

Пандемія й агресія росії України є головними причинами підвищення цін на пальне та продовольство у світі. Сьогодні США та Європа шукають способи, як розблокувати поставки зернових з України. Про це президент США Джо Байден заявив під час виступу в Білому домі, присвяченому діям американського уряду щодо боротьби з інфляцією, передаєУкрінформ.

«Перша причина інфляції – це, звісно, пандемія… Ще одна причина – це війна путіна в Україні. Ми бачили в березні, що 60% від усієї інфляції за той місяць була пов’язана з підвищенням цін на бензозаправках», – заявив глава Білого дому.

Він підкреслив, що війна рф також спричинила зростання цін на продовольство, «оскільки Україна і росія є одними з найбільших житниць у світі, які забезпечують поставки пшениці й кукурудзи, що зараз, по суті, повністю зупинилися».

Байден зауважив, що Україна має 20 мільйонів тонн зерна на складах та у сховищах й намагається знайти шляхи, як вивести його на світовий ринок, що знизило би глобальні ціни на продовольство. За звичайних обставин експорт цього зерна вже давно би розпочався, але цьому заважає агресія рф, наголосив президент США.

Тож ми працюємо з нашими європейськими партнерами, щоби вивести це продовольство на світовий ринок, і це могло би допомогти знизити ціни. Але це важко – знову ж – через вторгнення путіна й росії в Україну», – підкреслив Байден.

Він зауважив, що наслідки пандемії та війна путіна впливають не лише на американський ринок, а мають глобальні масштаби.

Ось чому ми спостерігаємо історичну інфляцію в країнах по всьому світу», – зазначив президент США.

Нагадаємо, що окупанти продовжують вивозити викрадене в Україні продовольство на територію рф та окупованого Криму.