Через окупацію півдня України виробництво овочів скоротиться на 30-50%

Агробізнес Сьогодні

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну поставило під загрозу продовольчу безпеку не лише країни, а й значної частини світу, адже Україна є великим експортером аграрної продукції. Серед найактуальніших продовольчих проблем на внутрішньому ринку країни – неможливість постачання овочів із південних областей, які зараз тимчасово окуповані рашистами.

Про те, як сільгоспвиробникам вдається працювати за умов окупації розповів фермер (ПІБ не вказується з метою його безпеки, – ред.) з Херсонської області у коментарі для EastFruit.
«Наразі територію окуповано, тобто, відповідно, багато процесів контролювати складно. Розірвано звичні господарські зв’язки, велика кількість населення поїхала, а це – трудові ресурси. Буває навіть так, що дрібні виробники залишають теплиці разом із урожаєм і просто покидають регіон», – розповів фермер.
Він зауважив, що водночас є частина людей, які продовжують збирати врожай – суницю садову, огірки. Дехто навіть збирає врожай сусідів. Все залежить від ситуації у конкретному районі. У деяких місцях фермери, які мають ресурси, продовжують спокійно працювати, у деяких же населених пунктах цього не дозволяє ситуація з безпекою.
Читайте також: Якими будуть ціни на овочі у травні?
Основна концентрація господарств на лівому березі (Олешки, Каховка, район Скадовська). І хоча зараз там бойових дій немає, але господарська діяльність значно скоротилася, адже скрізь на дорогах блокпости, не працюють банкомати (немає достатньо готівки), робітники не приїжджають на роботу, а раніше приїжджали навіть із сусідніх регіонів. Усе це призвело до скорочення господарську діяльність виробників плодоовочевої продукції регіоні на 30-50%. Значна частина тих, хто продовжує працювати, скорочують площі посівів.
«Про конфіскацію овочів я не чув, поки у мене такої інформації немає. Але те, що приїжджають закупівельники з Криму, – це факт», – додав фермер.