Відновлення експорту металургії матиме головне значення для української економіки – France 24

Гордон

Виробництво металу в Україні дає приблизно половину валютного виторгу та відновлення роботи галузі істотно впливатиме на економіку країни, пише 11 травня у статті "Шанс вижити" агентство France 24.Кореспондент агентства побував на заводі "Запоріжсталь" та у його бомбосховищах, які дають змогу тривалий час ховатися від атак. Автори зазначають, що як і бункери "Азовсталі", притулки "Запоріжсталі" збудували на початку 1930-х років, у період між двома світовими війнами. Обидва заводи перебувають у холдингу "Метінвест", яким керує бізнесмен Рінат Ахметов.

Журналісти пишуть, що війна зашкодила підприємствам, "Азовсталь" зруйновано і вона все ще надає притулок військовим, які захищаються від російських окупантів, "Запоріжсталь" же від початку квітня відновила роботу.

"Цього тижня з'явилися гарні новини, коли американці оголосили про зупинення дії тарифів на сталь, вироблену в Україні, але ситуація, як і раніше, залишається жахливою. За даними американської влади, яка ввела 25-відсотковий захисний тариф, на Україну припадає лише приблизно один відсоток імпорту сталі в США, і логістика є серйозною проблемою для українських експортерів, оскільки звичайні транспортні маршрути зруйновані війною", пише France 24.

Генеральний директор заводу Олександр Мироненко наголосив, що підприємство не зможе конкурувати з іншими виробниками, тому що їхні логістичні витрати нижчі, а для експорту до США зараз потрібно доправляти продукцію із Запоріжжя до Польщі.

Агентство пише, що від довоєнного рівня експорту сталі залишилася лише невелика частина, і повернення до колишніх темпів і вихід на ринок матиме головне значення для української економіки.

"Це була одна з головних експортно-орієнтованих галузей в Україні, і приблизно 50 відсотків доходів в іноземній валюті припадало на металургійний і гірничодобувний сектори України", цитує France 24 слова Мироненка.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)