У Києві відновили продажі житла 14% житлових комплексів

КиевVlast

В Україні відновлюється ринок новобудов. У Києві та на Київщині продажі житла відновилися вже у 14% ЖК. Середня ціна квадратного метра майже не змінилась і залишилася на довоєнному рівні. Про це KВ дізналася із статичних досліджень порталу про нерухомість ЛУН.

"Команда ЛУН зробила дослідження, що показало: деякі регіони відновили продажі квартир у понад 90% нових житлових комплексів. Сумарно близько 40% усіх житлових комплексів України відкрили продажі", - повідомляє ЛУН.Підписуйтесь на “КиївВладу” За словами експертів, найбільший відсоток, понад 92%, відкритих продажів житлових комплексів нині мають у Закарпатській, Івано-Франківській, Черкаській областях. У Львівській області - 90%. Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Подписаться

Так, середня ціна у цих регіонах збільшилась на 7-10%. В ЛУН зауважили, що у дослідженні ціну квадратного метра у доларах, станом на кінець квітня, порівнювали з даними за 23 лютого. Відновили продажі 76% житлових комплексів і в Чернівцях. Це трохи менше, ніж по інших західних областях, але усе ще велика доля відновлення. Ціна при цьому збільшилась на 7%. "У Києві та області продажі відновили 14% ЖК, в Одесі – 56% ЖК. Середня ціна квадратного метра в обох містах майже не змінилась. У Запоріжжі будівництво та продажі відновили 2 житлових комплекси, це 8% від усіх новобудов на ринку міста", - додали експерти.

У ЛУН наголошують, що значного зростання вартості нерухомості в Україні нині не спостерігається – максимум до 10%.

Загалом подивитися як відновлюється будівництво ЖК в Україні можна на інтерактивній карті ЛУН Місто.

Нагадаємо, як повідомляла раніше KВ, у столиці внаслідок військової агресії росії пошкоджені загалом 390 будівель, із них 222 – багатоквартирні будинки. Також від обстрілів та бомбардувань зазнали руйнувань 75 шкіл та садочків, 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури.

Читайте: Столичний ринок житла: попит впав на 50%, відновлення триватиме півроку