Польща може допомогти Україні в експорті зерна

Агробізнес Сьогодні

Варшава планує запропонувати Києву свої комунікаційні послуги в експорті українського збіжжя за кордон, в умовах блокади рашистами українських портів в акваторії Чорного моря.

Про це в рамках регіональної конференції ООН з питань продовольства і сільського господарства, що проходить у польській Лодзі, заявив віцепрем’єр-міністр, міністр сільського господарства РП Генрик Ковальчик, передає Укрінформ.
«Ми можемо допомогти Україні в експорті зерна. Йдеться про забезпечення комунікаційних шляхів, хоча, звичайно, ми повністю не замінимо чорноморські порти», – заявив Ковальчик.
Читайте також: Стало відомо, скільки зерна рашисти вивезли з окупованих територій України
За його словами, є певні комунікаційні обмеження як з українського, так і польського боку, зокрема недостатня кількість вагонів і вантажівок.
«Без сумніву, ми працюватимемо цілодобово над прикордонним пропуском і в питанні забезпечення транспортом, щоб допомогти Україні експортувати збіжжя», – заявив польський віцепрем’єр.
Як повідомлялося, Україна не може вивезти близько 90 мільйонів тонн виробленої аграрної продукції через блокування портів з боку російської федерації. Це може призвести до світової продуктової кризи.