Україна серед лідерів за рівнем розвитку екосистеми даних — дослідження Global Data Barometer

Vector

Організація Global Data Barometer опублікувала перші результати дослідження стану екосистем даних у різних країнах світу. Україна увійшла до 20 лідерів, маючи однакові бали з Австралією та Фінляндією. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що сталося

Україна потрапила до списку лідерів за рівнем розвитку екосистеми даних. Вона набрала 55 зі 100 можливих балів у дослідженні Global Data Barometer. Загалом середня глобальна оцінка становить 34 бали. Серед основних лідерів — США, Нова Зеландія, Великобританія, Південна Корея, Франція, Канада та Естонія. Вони мають 60+ балів.

По 55 балів, як і Україна, мають Австралія та Фінляндія. Решта країн не подолали бар’єр у 50 балів.

Загалом дослідження має два модулі — основні та тематичні:

До основних зараховують можливості та управління.До тематичних: інформація про компанії, дії в боротьбі зі змінами клімату, державні фінанси, політичну чесність, здоров’я та COVID-19, землю та державні закупівлі.

Що відомо про дослідження

Global Data Barometer оцінює стан даних у 109 країнах. Дослідники опитували місцевих експертів з травня 2019 року до травня 2021 року. А також використовували надану інформацію про управління, можливості, доступність і використання даних у різних секторах. Барометр розбиває концепцію даних для суспільного блага на різні компоненти та підкомпоненти. Кожен із них оцінюється окремо. Потім результати підсумовуються у загальний бал, який і визначає оцінку держави.