Майже 5 мільйонів українців втратили роботу з початку російського вторгнення – ООН

Букви

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

У звіті наголосили, що у разі загострення бойових дій, втрати робочих місць зростуть до семи мільйонів. Водночас якщо бойові дії негайно припиниться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць, це зменшить втрату зайнятості до 8,9%.

Також зазначили, що український уряд доклав значних зусиль для забезпечення функціонування національної системи соціального захисту, гарантуючи виплату допомоги, зокрема й внутрішньо переміщеним особам.

З 4,8 мільйона людей, які втратили роботу, 1,2 мільйона – тимчасово переміщені особи, котрі перебувають у сусідніх країнах, і 3,6 мільйона є безробітними, які проживають в Україні.

У звіті наголосили, що понад 5,23 мільйона переселенців, переважно жінки, діти та люди старше 60 років, втекли від війни до сусідніх країн з 24 лютого.

Криза в Україні також може призвести до порушення робочої сили в сусідніх країнах, особливо в Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині.

“Якщо воєнні дії триватимуть, українські переселенці будуть змушені довше залишатися у вигнанні, що створить додатковий тиск на ринок праці та системи соціального захисту в сусідніх державах та збільшить безробіття в багатьох із них”, – зазначили у повідомленні. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський утворив Національну раду з відновлення України від наслідків війни. Раду очолили прем’єр-міністр Денис Шмигаль та керівник ОП Андрій Єрмак.

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння економіки України на 35% у 2022 році. Водночас інші точні виміри збитків назвати неможливо через надто нестабільну ситуацію.

Стало відомо, що уряд спільно з Організацією Об’єднаних Націй запускає ще дві програми виплат. Рішення про це було ухвалено на сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів.