ООН: кожне третє робоче місце в Україні зникло через війну

UA: Cуспільне мовлення

Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні зникли приблизно 4,8 мільйона робочих місць, що становить 30% від довоєнної кількості. Про це йдеться у звіті Міжнародної організації праці (МОП) — спеціалізованої установи ООН.

За оцінками МОП, якщо воєнні дії загостряться, то зникне вже до семи мільйонів робочих місць в Україні. Натомість якщо негайно настане перемир’я, вдасться відновити 3,4 мільйона робочих місць — таким чином безробіття зменшиться до 8,9%.

Організація також зауважує, що з-поміж понад 5,2 мільйона українців, які виїхали через війну за кордон, приблизно 2,75 мільйона — робочого віку, з них 1,2 мільйона раніше працювали і були змушені піти з роботи або втратили її через агресію Росії.

Війна Росії проти України також вплинула на ситуацію на ринку праці сусідніх Угорщини, Молдови, Польщі, Румунії та Словаччини. Якщо біженці не зможуть повернутися додому, ринки праці й системи соціального забезпечення цих країн перебуватимуть під усе більшим тиском.

Своєю чергою економічна криза в Росії впливає на заробітчан із країн Центральної Азії, які поступово втрачають доходи. Якщо вони будуть змушені повернутися додому, це обернеться "серйозними економічними втратами" для всього регіону.

Окремо у звіті МОП згадується і вплив війни в Україні на ситуацію з COVID-19, від якого світова економіка ще не встигла повністю оговтатися. Навіть країни з найбільшим доходом зазнають погіршення робочих умов та економічні проблеми.

Новина доповнюється…