Україна щомісяця буде отримувати $200 млн від Світового банку: на що підуть кошти

Gazeta.ua

Щомісячно Світовий банк надаватиме Україні близько 200 млн доларів.

Вони будуть направлені на оплату праці державних службовців та вчителів, заявив заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев в інтерв'ю "Укрінформу".

За його словами, Міністерство фінансів постійно шукає альтернативні джерела фінансування для потреб країни, у тому ж числі й для підтримки освіти.

"Тому вже зараз разом з іншими органами влади готуємо спільний зі Світовим банком проєкт "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні", - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 11 травня

За словами Єрмоличева, обсяг оголошеної допомоги становитиме $1,5 млрд. Проєкт передбачає відшкодування видатків держбюджету, здійснених під час оплати праці держслужбовців й вчителів.

Посадовець додав, що сьогодні підтримка міжнародних партнерів є важливою для України, оскільки вона здатна посилити спроможність нашого бюджету.

"Водночас зверну увагу, що, за даними Державної казначейської служби України, станом на 1 квітня у 1444 місцевих бюджетах виникли залишки освітньої субвенції в обсязі 7,5 млрд грн, а також акумульовано у 1202 місцевих бюджетах 242 млн грн субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки людям з особливими освітніми потребами", - зауважив Єрмоличев.

Україна отримає $1,492 млрд на зарплати бюджетникам. Кошти підуть на оплату праці працівників державних органів та бюджетних установ освіти, як на національному, так і регіональному рівнях.