Завод-переселенець. До Дніпра переїхало підприємство з Краматорська: як воно працює

UA: Cуспільне мовлення

Краматорський завод спеціального кріплення переїхав до Дніпра. З собою перевезли обладнання, працівників та вже почали виготовляти продукцію, розповів Суспільному, головний технолог заводу Андрій Сезоненко.

На підприємстві виготовляють болти, гайки та корпусні деталі. За десять днів випустили десять тонн продукції.

«Ми виготовляємо унікальне кріплення, яке неможливо купити на ринку. Кріплення спеціального призначення, високого класу кріплення, застосовується в спеціальних обладнаннях, в металургійних машинах», – сказав Андрій Сезоненко.

Олександр – оператор вертикально-фрезерного верстату. Він переїхав до Дніпра з родиною. Працював чоловік на цьому ж заводі у Краматорську, тут залишився на своїй посаді.

«У Краматорську у нас була робота, були замовлення, але немає логістики, ніхто не хотів ні їхати до нас, ні привозити метал, ні вивозити готові вироби», – сказав він.

Завод почав переїжджати до Дніпра місяць тому. З собою вивезли приблизно 20 одиниць обладнання - верстати, лінії з виготовлення болтів, преси, а також 15 співробітників.

Переорієнтуватися на ринок Європи

На заводі працювало сорок людей, деякі з них зараз – дистанційно, зазначив директор підприємства Дмитро Алєксашов.

«Ми евакуацію проводили поетапно і людей вивозили так само поетапно. Ця евакуація триває й досі, поки є така можливість у прифронтових містах. Ми перевозили верстат за верстатом, запускали роботу, частково перевозили людей. До військових подій споживачі нашої продукції були в Україні. Також маємо великий досвід постачання в такі країни, як Грузія та Молдова. Зараз ми плануємо переорієнтуватися на ринок Європи», – зазначив директор.

У Краматорську підприємство пошкоджене обстрілами. Частина потужностей зруйнована, виробничі площі також були під обстрілами.

У довоєнні часи підприємство, якому 8 років, виготовляло сто тонн продукції на місяць.