МАГАТЕ підтверджує, що Україна не веде розробку ядерної зброї

Патріот Донбасу

Представники МАГАТЕ заперечують будь-які припущення щодо розробки Україною ядерної зброї. Це підтверджується результатами проведених інспекцій ядерних об’єктів.

Про це під час виступу на засіданні підкомітету Європарламенту з оборони та безпеки заявив генеральний директор МАГАТЕ (IAEA) Рафаель Гроссі, повідомляє Укрінформ.

«Упродовж кількох минулих тижнів і навіть щойно з боку високих посадових осіб звучали заяви, що Україна може розвивати ядерну зброю. Безумовно, МАГАТЕ твердо це заперечує. Але ми заперечуємо це не на основі політичних висновків, вподобань або політичних інстинктів. Ми це робимо на основі фактів, оскільки маємо можливість проводити інспекції та об’єктивно підтверджувати, що ядерні матеріали не піддаються модифікаціям», - сказав керівник МАГАТЕ.

Він зауважив, що на будь-якому об’єкті атомної енергетики існують певні роботи, які потребують фізичної присутності інспекторів. В тому, що стосується Запорізької АЕС, - вона наразі знаходиться під контролем російських військ, які не допускають на цей об’єкт фахівців МАГАТЕ.

Гроссі наголосив, що ситуація, що склалася на атомних об’єктах України після початку російського вторгнення, є далекою від вирішення. Особливо тривожною є ситуація на найбільшій в Європі Запорізькій АЕС. Навколо станції, у 200 метрах від неї, на початку березня точилися бойові дії, і всім дуже пощастило, що це не призвело до фізичного пошкодження будівель або будь-якого з шести атомних реакторів, - це могло мати драматичні наслідки та додати до трагедії війни ще й ядерний інцидент.