Україна вимагає від рф припинити крадіжку зерна та відновити свободу судноплавства: заява МЗС

Информационное сопротивление

Міністерство закордонних справ України засудило спроби рф направити на власне споживання або продати зерно, яке окупанти незаконно вилучили на території України.

«Міністерство закордонних справ України категорично засуджує дії російської федерації щодо розпорядження зерном, незаконно експропрійованим в українських аграріїв. Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках. Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним з проявів мародерства», — йдеться в коментарі, опублікованому на сайті.

Наголошується, що » МЗС України попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає рф, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російської окупаційної влади. Вважаємо, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасниками цього злочину».

За наявною інформацією, окупанти вже викрали приблизно 400–500 тис. тонн зерна на суму понад $100 млн. Відомо, що «практично всі кораблі, що виходять із зерном із Севастополя, перевозять викрадену українську продукцію».

«Злочинне вилучення, вивезення та користування українським зерном є черговим свідченням деструктивних дій рф, які, зокрема, порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – гарантування продовольчої безпеки та подолання голоду», — наголошують у міністерствах.

Крім того, політика держави-агресора щодо незаконного вивезення українського зерна «ставить під питання доцільність його членства у ФАО та інших міжнародних організаціях».

МЗС України вимагає від рф припинити крадіжку зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства і дозволити прохід торговельних суден.

«Закликаємо міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії рф проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі», — закликали в міністерстві.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше стало відомо, куди рф спрямувала викрадене в Україні зерно.