Болгарія домовилася за поставки дешевого газу з США на заміну "Газпромівському" з рф

Znaj.ua

"Газпром" порушив договір та перестав постачити газ Болгарії, через відмову платити в рублях.

Болгарія домовилася про постачання газу із США, а ціна буде дешевшою за ту, що пропонувала рф.

Як зазначається, американський газ для Болгарії буде навіть дешевше, ніж газ із росії. Про це повідомилив Bulgarian News Agency. Також йдеться про те, що країна веде активні перемовини з Азербайджаном про збільшення постачання газу.

Болгарія з задоволеням повідомила, що після зустрічі прем'єра Кирила Петкова та віцепрезидентки США Камали Гарріс у Вашингтоні, було домовлено, що поставки скрапленого газу до Болгарії будуть здійснюватися за цінами, нижчими за ціни "Газпрому".

Головним питанням порядку денного зустрічі була війна в Україні. Прем'єр-міністр Болгарії зазначив, що події в Європі є чіткою ознакою того, що в енергетичному секторі необхідно вживати швидких і відчутних заходів.

Російський "Газпром" зупинив постачання в Болгарію після того, як країна відмовилася платити за енергоресурси в рублях. Водночас проходять перемовини з Азербайджаном про збільшення постачання газу.

Зріджений газ до Болгарії можуть поставляти через термінали у Греції та Туреччині.

Нагадаємо, що росія відмовилася постачати газ країнам, які не погодилися сплачуват за ресурс в рублях, Болгарія та Польща відмовилися від диктаторських терористичних вимог та вчаться жити без російських енергоносіїв.